Přírodopis a fyzika osmáků ve Vida centru

V pátek 15. 3. 2024 jsme se společně vydali do brněnského VIDA science centra. Zde žáci 8. B a 8. D absolvovali výukový program ,,Srdce na dlani", během kterého ve dvojicích pitvali a detailně zkoumali vepřová srdce. Každý žák měl příležitost názorně pochopit, z jakých částí se skládá, jak srdce funguje. Všichni zúčastnění oplývali dostatečným množstvím vědomostí a statečně se poprali také s praktickou částí. Zároveň tak měli jedinečnou možnost propojit praxi s teorií, kterou si osvojili v průběhu výuky přírodopisu.

Žáci 8. C naopak v rámci programu ,,Obhaj svou energii" sestavovali plán na využití zdrojů energie pro svůj imaginární stát. Velkou roli zde hrála týmová souhra a prezentace vlastních názorů.

Po skončení programové části dopoledne nás čekala vědecká show Detonátor a poté volný program, během kterého se všichni měli možnost seznámit s nejrůznějšími exponáty, které VIDA science centrum nabízí.

Mgr. David Starnovský
Mgr. Kamil Vinklárek