FLORBALISTI ZABOJOVALI A POSTOUPILI DO OKRESNÍHO KOLA

Starší žáci z naší školy se zúčastnili okrskového kola ve florbalu, které se konalo v úterý 28. 11. 2023 v Mikulově. Za účasti 8 týmů byl turnaj rozdělen do dvou hracích skupin, ve kterých se týmy utkaly každý s každým. Zápas trval 12 minut hrubého času. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupily do semifinále, kde se utkaly v křížovém souboji o celkové vítězství v turnaji. Naši chlapci zahráli velmi dobře ve skupině a všechna utkání vyhráli. Se ZŠ Hraničářů Mikulov 2:1 (branky Zhejbal a Smutný), se ZŠ Hustopeče 5:2 (Zhejbal 3x, Abazaj a Smutný) a s Velkými Němčicemi 3:2 (Zhejbal 2x a Abazaj). V semifinále porazili kluci ZŠ Lednici 2:1 (Král a Brázda). Finálový souboj se ZŠ Mikulov Valtická byl velmi vyrovnaný a útoky se střídaly za vysokého tempa na obou stranách. Šťastnějším týmem byl nakonec Mikulov, který úspěšnou brankou zvítězil a celý turnaj ovládl. Kluci sice neskončili první, ale odměnou je postup do okresního kola, které se bude konat 5. 12. 2023 v Lanžhotě a kde se pokusí o další podobný úspěch.

Všichni chlapci zahráli velmi dobře, předvedli vysokou míru snahy a nasazení. Za předvedené výkony a dobrou reprezentaci školy si zaslouží pochvalu.

Mgr. Alexander Herman