4. B a 4. C v Technickém muzeu Brno

Ve čtvrtek 16. 11. 2023 žáci 4. B a 4. C navštívili Technické muzeum v Brně. Jako první je zaujaly dvě stíhačky ve venkovních prostorách muzea. Ve vnitřních prostorách se jich ujal průvodce, který je svým výkladem provázel celé dopoledne. Nahlédli do expozice historických aut, kol a motocyklů, kde si mohli vyzkoušet, jaký je pocit sedět na závodním motocyklu a prvním kole, které bylo u nás vyrobeno. Žáci mohli zažít pocit vítězství, když si nasadili věnec pro vítěze závodu. Dále prošli expozice vývoje filmu a fotografie, uličku řemesel a kulturu nevidomých. Vyvrcholením celého dopoledne byla návštěva herny, kde se mohli zábavnou formou seznamovat s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi. V herně se řídili zásadou: dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte.

Mgr. Renata Sklenářová, Mgr. Martina Šenková, Lenka Musilová a Adriana Rosso