Školní fórum – A jak to dopadlo?

Jak jsme vás již informovali, na našem 2. stupni proběhlo na konci října ve spolupráci s městem Břeclav Školní fórum.

Cílem tohoto fóra bylo získat pohled mladé generace na současné podmínky a budoucí rozvoj školy, kterou navštěvují, a také probudit zájem o veřejné dění.

Žáci měli příležitost vyjádřit, co se jim na škole a ve městě líbí a co by naopak chtěli změnit nebo vylepšit.

Vybraní zástupci tříd pracovali ve skupinách na svých nápadech, které pak prezentovali před ostatními a v konečném hlasování pak rozhodli o finálové podobě návrhů.

Ve škole se umístili návrhy jako např. používání mobilů o přestávkách, automaty na jídlo nebo větší šatní skříňky. Co se týká města, tak jednoznačně uspěly návrhy týkající se obchvatu města, vylepšení vzhledu města, větší množství obchodů, ale také např, podpora břeclavského K- Centra.

V průběhu několika dalších dní bude také spuštěna anketa, do které budou začleněni kromě 2. stupně také žáci čtvrtých a pátých tříd. O spuštění ankety budeme ještě informovat.

Mgr. Ivančicová a Mgr. Čechová