Cesta do tajů Pohanska

Premiéru zmodernizované expozice na zámečku Pohansko si mohli jako jedni z prvních návštěvníků užít žáci 8. A a 8. D. Prostřednictvím filmu v simulovaném kostele nás fiktivní kněz seznámil s historií a osídlením Velké Moravy. Dále nás pozval na prohlídku multimediální expozice do 1. patra. Za hezkou prezentaci výstavy děkujeme zaměstnankyním Městského muzea a galerie Břeclav, které nás zasvětily do života 9. století. Žáci si získané poznatky mohli ihned ověřit prostřednictvím vyplňování pracovních listů. Třešničkou na dortu pak byla možnost nakouknout do království tamní archeoložky. Ta nás pozvala do své pracovny a ukázala poklady v podobě tisíce let starých artefaktů. My jsme tak měli možnost držet v ruce zub mastodonta nebo části sekyrky užívané našimi předky. Toho si moc vážíme a ještě jednou děkujeme průvodkyním za vstřícný a otevřený přístup.

Mgr. Marie Doležalová, Ing. Lucie Bartošová