Dopravní soutěž

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 se konala v areálu bývalého cukrovaru v Břeclavi dopravní soutěž. Za účasti všech břeclavských základních škol tak opět proběhlo sportovní klání pod dohledem pořádající policie.

Na programu byl už tradičně pětiboj v jízdě zručnosti, nejpomalejší jízdě, jízdě dle silničních pravidel a písemné testy ze zdravovědy a pravidel silničního provozu. Žáci soutěžili jako jednotlivci v mladší i starší kategorii.

Naše škola se zviditelnila třemi druhými místy díky Ondrovi Šimkovi, Matěji Bílému a Matěji Hrubému. Ondra zaznamenal ještě prvenství v nejpomalejší jízdě, kde doslova deklasoval konkurenci. Velká gratulace všem zúčastněným.

Celá soutěž byla pojata jako trénink, ostrá verze přijde na řadu v dubnu. Doufejme, že výkony ještě vylepšíme.

Mgr. Michal Horňák