Anglie – Ilfracombe 14. - 20. 5. 2023

Ten týden uprostřed května si všichni účastníci studijně-poznávacího zájezdu budou ještě dlouho pamatovat, definitivně stál za to!

Žáci sedmých, osmých a především devátých ročníků zavítali do pobřežního městečka Ilfracombe na jihozápadě Anglie.

Kromě přírodních krás okolních útesů byla obrovská možnost seznámit se s lidmi a důkladně nasát pohodovou atmosféru.

Na kurzech anglického jazyka se naši žáci vůbec neztratili a v konečném hodnocení jsme zaznamenali jen samá pozitiva.

Hostitelské rodiny nám doslova vyrazily dech svojí srdečností a přátelským přístupem.

Počasí bylo naprosto skvělé, po celý týden slunečné bez jediné kapky deště, jen Londýn byl převážně pod mrakem, ale to nám po té několikadenní sluneční výhni vůbec nevadilo.

Z celého pobytu lze ještě vytknout řadu benefitů, které dobrodružná cesta přinesla. Všichni zúčastnění si zvedli sebevědomí a přišli na to, že angličtinou se lze celkem jednoduše domluvit a svými znalostmi na tom jsou vlastně docela slušně. Poznali jsme nové prostředí a rozšířili si obzory poznání. A v neposlední řadě vznikla nová přátelství, čehož si ve výsledku můžeme cenit asi nejvíc.

Děkujeme všem žákům za účast a rodičům za vstřícnost a spolupráci.

Mgr. Michal Horňák, Mgr. Marcela Kubátová, Bc. Jana Muzikářová a Mgr. Júlia Čechová

IMG E1384