Přírodovědná exkurze v Kančí oboře

Ve dvou školních dnech proběhla v Kančí oboře krátká jarní přírodovědná exkurze pro 6. ročník. Za chladného a slunečného počasí se akce uskutečnila pod vedením Ing. Filipa Šálka z odboru ochrany životního prostředí.

Žáci byli seznámeni s několika druhy jarních bylin, s jejich vůní, a dokonce i chutí, s charakteristickými vlastnostmi dřevin a rozmnožováním dřevních parazitických druhů.

Dalším tématem byla záchrana ptačích mláďat, výstavba ptačích budek nebo ochrana stromů, důležitých pro hnízdění.

Poslední témata byla zaměřena na terénní průzkum výskytu vzácných živočichů. Jedné skupině se nepodařilo nalézt čolky z důvodu chladného počasí, ale nabrané vzorky byly názorné. Žáci viděli žábronožku, znakoplavku, berušku, potápníka a žabí vajíčka. Vše doplňovaly fotky domácích obojživelníků a autentický záznam jejich hlasu. Druhá skupina pozorovala rozdílnosti pohlaví mezi samicí a samcem čolka.

Moc děkujeme panu Šálkovi za jeho čas a jsme rádi, že můžeme využít exkurzi v blízkém okolí školy.

Mgr. Herman, Mgr. Trčka a Mgr. Klimovičová

887DCFE3 DAEA 460B 9CEE F1B46F339AD8