Projektový den ve výuce

Hrou se učíme. Dá se dokonce říci, že celý náš život. Z prožitku ze hry si nejvíce zapamatujeme. A jsou to právě hry, které nám pomáhají budovat dovednosti. Kriticky a také strategicky myslet, komunikovat, plánovat nebo spolupracovat. A našli bychom další a další dovednosti a kompetence, které nám hra přináší. Proto se naše škola rozhodla realizovat ,,Projektový den ve výuce“ v prostorách NZM ve Valticích, kde se žáci 7. C třídy mohli právě formou hry prakticky seznámit s tématem ochrany rostlin a živočichů LVA areálu.

Během projektového dne jsme společně prošli všechny typy krajin Lednicko-valtického areálu. V rámci muzejních expozic jsme vnímali jejich jedinečnou přírodní pestrost. Určovali a poznávali jednotlivé druhy živočichů, ale i rostlin. Rozpoznávali zvířata podle znaků a ponořili se pod vodní hladinu zdejších rybníků a řeky Dyje. Ve velkoobjemových akváriích následně děti studovali způsob života vodních živočichů.

V závěru jsme pak společně navrhovali způsoby ochrany krajiny LVA areálu a přírody obecně.

Mgr. David Starnovský
Lucie Kováříková