EVVO exkurze do Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice

Dne 4. října se vypravily třídy 1.A, 1.B a 2.C v rámci environmentální výchovy do Velkých Pavlovic, kde se ve Šlechtitelské stanici vinařské obohatily o zážitky a vědomosti z oblasti vinařství.

Ve Šlechtitelské stanici nás přijal Ing. Ondřej Konečný, který nás s odborným výkladem velmi ochotně provedl vinicemi i výrobní halou. Výklad byl zakončen ochutnávkou vinných moštů, kterou děti s radostí přivítaly.

Velmi děkujeme zaměstnancům Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice, za přijetí, milý a vstřícný přístup. Zejména panu Ing. Vratislavu Nakvasilovi, který nám akci zprostředkoval.

Po exkurzi jsme pokračovali, mezi vinicemi, k rozhledně Slunečná. Děti měly možnost pozorovat změny v přírodě - barvy podzimu, zvěř a hmyz, stromy, také mohly sbírat přírodniny.

Na závěr děti zdolaly rozhlednu Slunečná a za odměnu pak navštívily i přírodní dětské hřiště. Všichni jsme z Velkých Pavlovic odjížděli spokojeni a plni zážitků.

Mgr. Zuzana Pecháčková, Mgr. Blanka Uhrová, Mgr. Alena Hermanová

1.A2