Exkurze do pavilonu Anthropos a kostnice v Brně

Na přelomu měsíce září a října navštívili žáci osmých ročníků a 9. A třídy v rámci výuky přírodopisu stálou expozici brněnského pavilonu Anthropos. Pavilon Anthropos je svým obsahem a rozsahem naprosto unikátním výstavním prostorem, a to nejenom v rámci České republiky. Během lektorované prohlídky na téma „Původ a vývoj člověka“, byli žáci seznámeni s životem našich dávných předků a zejména s novinkami v antropologickém výzkumu. Výklad podpořený spoustou reálií z expozic zkamenělin, hornin a moravských archeologických nálezů byl skvělým doplněním právě probíraného učiva.

Další zastávkou naší exkurze věnované lidskému druhu byla návštěva kostnice, která se nachází v podzemí pod kostelem sv. Jakuba v Brně. Po Paříži jde o druhou největší kostnici v Evropě. Žáci si tak měli možnost prohlédnout pietní místo s kostmi více než 50 tisíc lidí.

Během exkurze jsme navštívili krátce i Blesk ordinaci. Preventivní akci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a deníku Blesk.

Mgr. David Starnovský
Bc. Irena Čecháčková