Ráj je za humny

Celý život něco hledáme. Jezdíme k moři, do zahraničí, projedeme a navštívíme města taková nebo maková, někde se nám může líbit, někde nestojí za to dál setrvávat, ale jen jednu krajinu budeme vždy „cítit“ a tou je krajina domova.

Pro mne je tou krajinou jižní Morava – pohádková i všední, tajemná i prostá, odmítavá i dávající, bohatá a přející.

Zeptejte se staletých dubů v krajině, kolika lidem se tu líbilo a žili tu své životy.

Proto chci dětem na výletě nabídnout, aby tuto krajinu alespoň trochu poznaly na vlastní kůži.

Zvolili jsme cestu po loveckých zámečcích a kochali jsme se u Dianina chrámu, u Hubertovy kaple a Tří Grácií. Představovali jsme si ty lovce a dámy v krinolínách a viděli jsme i ty krásné jezdecké koně na Novém dvoře.

Na závěr jsme končili na lednickém náměstí u zmrzlinového stánku. A protože nám počasí přálo, myslím, že to stálo za to.

Mgr. Jana Malinová, Kateřina Milotová a děti II.C