Hned po velikonočních prázdninách vyrazila třída 6.C na třídenní přírodopisně-zeměpisnou exkurzi do malebného údolí řeky Oslavy. V rámci exkurze si žáci přímo v terénu ověřili a upevnili znalosti, které celou zimu získávali ve školních lavicích. Nechyběl program zaměřený na pozorování rostlin, hub a živočichů přímo v jejich přirozeném prostředí. Pod kameny v řece jsme pátrali po ploštěnkách, plovatce bahenní nebo larvách chrostíka; v hlubokých roklích přírodní rezervace jsme pozorovali činnost dřevokazných hub a živočichů, kteří navracejí zpět půdě živiny z odumřelého dřeva.
V jiném bloku jsme zkoumali vlastnosti půdy na různých místech v okolí. Zadržuje lépe vodu půda z lesa, říční nivy nebo z pole? I na tuto otázku žáci sami za pomoci experimentu hledali odpověď. Ani turistika nezůstala stranou, výšlap na 7 km vzdálenou rozhlednu, kterou nechal zbudovat hrabě Haugwitz pro zeměměřičské účely, nás příjemně unavil. Z rozhledny jsme pozorovali mohutné chladicí věže jaderné elektrárny Dukovany, vrtulníky zaparkované na základně v Náměšti a na obzoru jsme dokonce zahlédli i v mlze zahalenou siluetu Pálavy.
U závěrečného táboráku jsme si společně s panem učitelem Košuličem zazpívali, ráno po sobě uklidili zapůjčenou základnu a vyrazili na vlak směrem k domovu.
Ing. Michal Hejsek