Distanční výuka

Vážení rodiče,

naše mateřská škola pro Vás připravila distanční výuku formou vzdělávací nabídky, která je k dispozici na webu školy. Distanční výuka je povinná pro děti, které jsou v posledním ročníku vzdělávání v mateřské školy, ale mohou se samozřejmě zapojit i děti mladší. Každý týden bude jiné téma vzdělávací nabídky. Vaší povinností je nám poskytnout zpětnou vazbu formou dodání (alespoň 5) námi zadaných úkolů. Zpětná vazba bude probíhat formou emailu do své třídy, popřípadě na základě telefonické domluvy osobním dodáním třídním učitelkám. Kdo nemá možnost si materiály tisknout, je možné si tyto materiály vyzvednout v MŠ, po telefonické domluvě.

Emaily do tříd:

V souladu s ustanoveními § 184a školského zákona pokud z důvodu krizového opatření vyhlášeného podle krizového zákona, nebo z důvodu nařízení mimořádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví není možná osobní přítomnost většiny dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, stanovena:

a) povinnost mateřské školy zajistit vzdělávání distančním způsobem pro děti, pro které je předškolní
vzdělávání povinné,

b) povinnost dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, se tímto způsobem vzdělávat.

Způsob poskytování vzdělávání a zpětné vazby na dálku přizpůsobí škola podmínkám dítěte (zázemí, materiální podmínky, speciální vzdělávací potřeby, zdravotní stav atp.). Vzhledem k tomu, že pro předškolní děti je vzdělávání distančním způsobem povinné, je nutné evidovat jejich účast na vzdělávání. Účast dětí škola posuzuje přiměřeným způsobem podle zapojení do vzdělávacích aktivit v průběhu týdne.

Pro omlouvání absencí v obecné rovině platí to stejné, co pro prezenční vzdělávání.

Ke stažení:

1. týden (1. 3. 2021 - 7. 3. 2021) - téma Lidské tělo a zdraví

2. týden (8. 3. 2021 - 14. 3. 2021) - téma Rodina

3. týden (15. 3. 2021 - 19. 3. 2021)

4. týden (22. 3. 2021 - 26. 3. 2021)

• Na plot mateřské školy byla vyvěšena jarní stezka. Udělejte si s dětmi procházku a zpříjemněte si ji jarními úkoly, které jsme pro Vás připravily. S hotovou tajenkou můžete přijít 26. 3. 2021 od 9:00 do 13:00 na budovu Dukelských hrdinů, kde na Vás bude čekat drobná odměna. Spolu s tajenkou nám nakreslete obrázky s jarní tématikou, které budou později vyvěšeny.
  • Obrázkový recept na beránka - Pokud s dětmi budete péct beránka, nafoťte u toho své děti a fotky nám zašlete. Recept na beránka ke stažení zde.
  • Barevný týden - Velikonoce

5. týden (29. 3. 2021 - 1. 4. 2021)

6. týden (6. 4. 2021 - 9. 4. 2021)