Někdy jim brbleme, že se málo učí, že nenosí úkoly, že jsou hluční, že jsou drzí. Řeč je o našich osmácích, konkrétně o 8. B. Ale právě tahle třída (a i všechny ostatní děti, vždyť to sami dobře znáte) umí i to, co stojí na druhém pólu – být pracovití, slušní, laskaví, šikovní, být skvělí. O prvňáčcích nemluvě – ti jsou roztomilí a nadšení už na první pohled. Nápad, aby si osmáci vyzkoušeli učit hudební výchově prvňáčky se ukázal jako nosný. Třídy 8. B a 1. C si poctivě a pilně natrénovaly několik měsíců samostatně svůj díl práce, aby se v úterý 2. 6. potkaly a daly „to dohromady.“ Byli skvělí, malí i velcí. Krásný čas, plný radosti, zpěvu, tvůrčí práce a laskavosti. Vznikl roztomilý orchestr prcků a čahounů, jedno oko nezůstalo suché, jak dojemné to bylo. A za odměnu pohádka. Velcí malým. Takové milé dopoledne ve škole. A aby to ostatním prvňáčkům nebylo líto, potkali jsme se všichni ještě znova a předvedli vše, co bylo nacvičeno, naučeno a vypilováno podruhé. Zůstaly nám krásné vzpomínky a radost z opravdu dobře vykonané práce. Děkujeme – malým i velkým.
Mgr. Adéla Černá (1.C) a Mgr. Kateřina Podolská (8.B)
