Nástroje pro usnadnění přístupu

Přejít na hlavní obsah
csuk

Když Osmáci učí prvňáčky…


Někdy jim brbleme, že se málo učí, že nenosí úkoly, že jsou hluční, že jsou drzí. Řeč je o našich osmácích, konkrétně o 8. B. Ale právě tahle třída (a i všechny ostatní děti, vždyť to sami dobře znáte) umí i to, co stojí na druhém pólu – být pracovití, slušní, laskaví, šikovní, být skvělí. O prvňáčcích nemluvě – ti jsou roztomilí a nadšení už na první pohled. Nápad, aby si osmáci vyzkoušeli učit hudební výchově prvňáčky se ukázal jako nosný. Třídy 8. B a 1. C si poctivě a pilně natrénovaly několik měsíců samostatně svůj díl práce, aby se v úterý 2. 6. potkaly a daly „to dohromady.“ Byli skvělí, malí i velcí. Krásný čas, plný radosti, zpěvu, tvůrčí práce a laskavosti. Vznikl roztomilý orchestr prcků a čahounů, jedno oko nezůstalo suché, jak dojemné to bylo. A za odměnu pohádka. Velcí malým. Takové milé dopoledne ve škole. A aby to ostatním prvňáčkům nebylo líto, potkali jsme se všichni ještě znova a předvedli vše, co bylo nacvičeno, naučeno a vypilováno podruhé. Zůstaly nám krásné vzpomínky a radost z opravdu dobře vykonané práce. Děkujeme – malým i velkým.

Mgr. Adéla Černá (1.C) a Mgr. Kateřina Podolská (8.B)

a0e0eb61 5cbd 473e 9bc3 41ba3f62163b