Erasmus+

(2014 – 2017)

21st Century Europeans, Power to the Pupils

Po úspěšném ukončení projektu Comenius byla naše škola v říjnu 2014 vybrána agenturou ERASMUS+ do dalšího mezinárodního projektu „21st Century Europeans, Power to the Pupils". Na projektu budeme po dobu tří let (2014 - 2017) spolupracovat s dalšími školami z Holandska (koordinátor projektu), Německa, Norska, Polska, Portugalska, Řecka, Slovenska, Španělska a Turecka.

Projekt je zaměřený na rozvíjení schopností žáků, které jsou nutné k úspěšnému fungování v 21. století a na zvyšování povědomí o následujících tématech: vlajky a hymny států, umění a hudba, sport a volný čas, kuchyně, formy rodinného života, využití informačních a komunikačních technologii v každodenním životě, migrace. Rozvoj jazykových a komunikačních kompetencí, kritického myšlení, zodpovědnosti, spolupráce a samostatnosti si žáci budou přirozeně cvičit při vypracovávání výměnných projektů. Při každé projektové návštěvě jsou určené dvojice krajin, které spolu spolupracují. V rámci těchto dvojic pak žáci vypracují prezentaci o krajině, s kterou spolupracují na předem domluvené téma. K úspěšnému zvládnutí tohoto úkolu je nutné, aby mezi sebou žáci z různých krajin spolupracovali a vzájemně si vyměňovali informace v anglickém jazyce.

Vybraní žáci pak budou společně s učiteli školu reprezentovat na projektových setkáních v partnerských zemích. Velkou výhodou projektu je, že žáci, kteří se účastní projektových návštěv, budou ubytováváni v hostujících rodinách. To dětem umožní navázat bližší přátelské vztahy s žáky z jiných zemí a poznat jejich kulturu a zvyky „na vlastní kůži".

Projekt Erasmus+ si klade za cíl rozvíjet a sdílet informace, nápady a zkušenosti nejen mezi žáky, ale také mezi učiteli partnerských zemí a popularizovat výuku angličtiny u evropské mládeže.

Partnerské školy

Gimnazjum im.Adama Olbrachta Przyjmy - Przyjemskiego w Sierakowie

Sadika Sabanci Ortaokulu

Henfling-Gymnasium

Instituto de Educación Secundaria Los Montecillos

Lykio Makrakomis

Agrupamento de Escolas Dr. Correia Mateus

Gymnazium - Gimnazium, Horesska 18, Kralovsky Chlmec

Horten videregående skole

Odkaz na oficiálni webovou stránku Erasmus+

http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/index_en.htm

 

logo

ZŠ Kupkova

Základní škola a Mateřská škola Břeclav, Kupkova 1,
příspěvková organizace

Kupkova 1, 690 02 Břeclav
IČ: 63434466
Datová schránka: 9cpjxaj

Zřizovatel školy: Město Břeclav© Základní škola a Mateřská škola Břeclav, Kupkova 1, příspěvková organizace

vytvořil www.pixelhouse.cz

Kontakty na vedení školy
Doučování žáků škol

Šablony III