Akreditace Erasmus+ 2023-2027

(č. 2022-1-CZ01-KA120SCH-000108549)

Naše škola získala akreditaci Erasmus + v oblasti školního vzdělávání.

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje mezinárodní spolupráci a umožňuje výjezdy pedagogů i žáků do zahraničních škol.

Co plánujeme:

• účast na kurzech nebo školeních v zahraničí pro naše pedagogy za účelem získávání nových zkušeností, zlepšování vzdělávacích možností, řešení aktuálních problémů školského sektoru či vyvíjení nových metodik.
  • stínování na pracovišti na partnerských zahraničních školách. Účastníci stínování sledují metody a postupy práce na zahraniční škole, získávají novou inspiraci  a následně testují tyto nové poznatky v praxi na své domovské škole.
  • mezinárodní výjezdy žáků (v rámci této mobility mohou žáci vyjet na krátkodobý pobyt do zahraniční školy).

Akreditace pro naši školu znamená možnost pravidelně realizovat všechny tyto zahraniční mobility až do konce roku 2027. Poskytuje také jednodušší přístup a stabilitu financování.

Obrázek2   Obrázek1